На території сучасної Зимної Води діють два загальноосвітні навчальні заклади: ЗОШ № 1 (директор Кос В. Р.) та ЗОШ № 2 (директор Пацула З. І.) та дошкільний навчальний заклад . Вони мають хороші здобутки у навчанні та вихованні підростаючого покоління.

Шкільництво у сучасній Зимній Воді бере початок з 1946 року. Якщо говорити про школу № 1, то її історія розпочалася із організації в сьогоднішньому Народному домі перших класів для навчання дітей. Кімнат було дві, тому школа могла бути тільки початковою. Завідувачем початковою школою призначили Олімпієву Ольгу Прокопівну з Полтавщини.

Згодом новопризначений директор Івахно Григорій Павлович поставив перед відділом освіти питання про виділення відповідного приміщення для здійснення навчально — виховного процесу. Для школи було виділено два будинки по сьогоднішній вул. Шкільній. Школа стала семирічною. Почав формуватись педагогічний колектив з учителів, присланих зі східних областей України. У 1946 році прибули: вчителі початкових класів Пальчук Ольга Петрівна та Литвинчук Марія Яківна, вчитель біології Постарко Олександра Ільківна, вчитель російської мови Ост Валентина Федорівна, вчитель історії Воротник Микола Порфирійович, вчитель фізичного виховання Башта Олександр Свиридович, вчитель фізики Фещук Володимир Савович.


З 1952 року почали працювати у школі Стричак Єва Миколаївна, Москвіта Марія Василівна, Федина Іван Степанович, Гурська Галина Іванівна, Мельник Ольга Іванівна. У 1963 році директором школи було призначено Воротника М. П., котрий працював на цій посаді до 1968 року. З 1968 року по 1978 рік директором працював Занічковський Володимир Вікторович. Він був прекрасним педагогом, вимогливим керівником і добрим організатором., згуртував учительський колектив, підніс на високий рівень навчально-виховний процес, дбав про підвищення кваліфікації кожного вчителя. Саме при Занічковському у 1970-х роках до школи приходить нова кагорта талановитих педагогів: Братунь В. Н., Марухняк Л. І., Стадник З. А., Петрів О. В., Поліщак Г. М., Романчишин Б. К., Паськович Г. С., Сидір П. Т., Сидір Д. Т., Товарницька Н. Ф., Завгородня Л. С., Зинич М. Ф., Миколів Н. М. З 1978 року на посаду директора Водянської восьмирічної школи призначено Богдана Михайловича Дяка. З ініціативи Богдана Михайловича і при підтримці голови сільської ради Курносова В. Г., директора заводу нестандартного обладнання Несена М. А., депутата сільської ради Александера А. І. та депутата Верховної Ради УРСР Сех Маріі розпочалася активна робота з будівництва нової школи.


 Школу будувало все село: батьки, вчителі, учні. І вже 1 вересня 1987 року вона була урочисто відкрита для школярів Зимної води. На той час це була надсучасна школа. У ній були спальні та ігрові кімнати для шестиліток, простора і гарна їдальня, актовий зал, спортзал, майстерні та обладнані на належному рівні навчальні кабінети. За вагомий вклад у будівництво школи Дяка Б. М. нагороджено МО України значком відмінника освіти. На урочистій лінійці ключі від школи вручили новому директору Петрівському Ю. С., який пропрацював на цій посаді до 1993 року. За час його керування у школі відкрито комп'ютерний клас, впроваджено уроки інформатики, введено тракторну справу та автосправу. Для школи придбано легковий та вантажний автомобілі, трактор; відкрито філіал Оброшинської музичної школи, обладнано стоматологічний та медичний кабінети. З 1989 р. школа перейшла на втілення в навчальний процес концепції національної школи. Через брак методичної та наукової літератури з проблем національного виховання виникало багато проблем. Проте, наші вчителі взялися вирішувати їх та ще й надали методичну допомогу школі-гімназії м. Кривій Ріг і, як наслідок, був укладений договір про співпрацю. Діти цього міста побували в нашому селі під час Різдвяних свят, вперше побачили і відчули святкування Різдва Христового. Також були налагоджені зв'язки нашої школи з українською школою в м. Санок та Ястшембе Здруй з Польщі. Діти нашої школи їздили в гості до Польщі і, відповідно, діти з Польщі приїжджали до нашого села.

У грудні 1993 року на конкурсній основі директором школи стає Володимир Романович Кос. Завдяки його старанням за відносно короткий термін було відремонтовано санвузли та каналізаційно-насосну станцію.

У червні 1997 року завдяки зусиллям директора школи та учителя автосправи Міськіва П. В. школа отримала ліцензію про надання освітніх послуг на отримання професійної освіти на рівні кваліфікаційних вимог до курсового професійно-технічного навчання з професії водій автотранспортних засобів категорії «В» і «С». На базі школи відкриваються курси водіїв для населення. Для навчання учнів та вчителів водінню придбано два легкових автомобілі: ГАЗ-2410 і «Таврія». Зароблені кошти йдуть на ремонт школи, придбання комп'ютерної техніки, необхідного реманенту та обладнання.


Сьогодні у школі навчається майже 600 учнів, працює 64 учителі. 28 учителів мають вищу кваліфікаційну категорію, 8- звання «Старший учитель», 4- «Учитель методист». Високий рівень досягнень учнів у різноманітних конкурсах та фестивалях забезпечують заступники директора школи Качмарик М. А. та Бегей О. О. Навчальний заклад пишається своїми досвідченими педагогами, майстрами своєї справи: Сидір Д. Т., Барух Г. Д., Поліщак Г. М., Товарницькою Н. Ф., Вовк Г.І; переможцями районного етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року» Г.Поліщак, О.Красій, І.Віняр, О.Величко, О.Пилип'як, І.Ярош; призером обласного конкурсу «Вчитель року-99» — Л. Кос.

Із пошаною та вдячністю згадують учні та батьки учителів нашої школи: Марухняк Л. І., Братуня В. Н., Оприск М. Й., Паськович Г. С., Петрів О. В., Сидора П. Т., Стадник З. А., Голік М. Й., Микиту Л. М., Москвіту М. В., Мельник О. І., Миколів Н. М., Сидоряка І. В., Сидоряк О. Й. Із часу побудови нової школи з її стін випущено 3723 учні, із них 131 медаліст. Характерним для колективу освітнього закладу є впровадження новітніх технологій в методику навчання і виховання, експериментувати, добирати найефективніші форми й методи навчально-виховної роботи. Школа — постійний лідер за результатами районних, обласних олімпіад та конкурсів.

Одне із основних завдань, над яким працюють учителі — широке впровадження допрофільної підготовки та профільне навчання. Починаючи з 8 класу, учні вивчають курс з основ інформатики, а з 10-11 класів отримують знання із будови та водіння автомобіля, конструювання та пошиття верхнього одягу. Сприяє духовному зростанню школярів та урізноманітнює їх дозвілля заняття в гуртках та секціях. До послуг дітей драматичний та туристично-краєзнавчий гуртки, гурток бісероплетіння, танцю. Спортивні секції з волейболу, футболу, легкої атлетики та боксу розвивають в учнів фізичні навички. На базі школи діє філіал Оброшинської музичної школи, педагоги якої навчають дітей грі на різноманітних музичних інструментах.

Хор хлопчиків «Цвіркун» під керівництвом Кузяк І. І. ставав лауреатом Всеукраїнського конкурсу «Родина». Сьогодні Ірина Іванівна успішно працює з хором «До-мі-соль». А учні школи є учасниками й переможцями конкурсів «Таланти твої, Україно». «Сурми звитяг», «Молода Галичина». Випускниця Марта Малашняк неодноразово ставала лауреатом міжнародних та Всеукраїнських пісенних конкурсів.

Задля збереження історичної пам'яті про події минулого зусиллями осередку «Просвіти» 24 серпня 2009 року у школі відкрито історико-краєзнавчий музей с. Зимна Вода. Експозиції музею присвячені життю і побуту людей, які поселилися в Зимній Воді після війни. Тут і вишитий килим, і старовинні рушники, і одяг, який носили в Надсянні і Лемковині, різні предмети домашнього вжитку: ночви, кошики, прялки, праски, маслянки тощо. Особливе місце займає одяг січових стрільців, переданий у музей воїнами УПА. Великі експозиції присвячені шкільному життю, історії села до 1939 р., у радянський період і сучасній Зимній Воді.

Над створенням музею працювали давні просвітяни села Кузьмук Н. О., Пилипчук С. С., Горбачевська М. К., Дяк Б. М., Ступак З. А., Кузяк І. І. та вчителі-просвітяни Поліщак Г. М., Барух Г. Д., Бегей О. О., Кос В. Р., Кос Л. М., Віняр І. С., Огірко М. І., Величко О. Б., Фукс О. А., Шарак Л. С., Станкевич Р. М.

Зимноводівська загальноосвітня школа I-III ступенів №2 заснована в 1946 році. Саме в цей час в с. Зимна Вода прибули депортовані із Польщі жителі. Школа була відкрита у приміщенні колишньої польської вілли, яка, очевидно, до того вже використовувалася як дитячий садочок, про що свідчить напис на будівлі, який зберігся під шаром штукатурки до сьогоднішніх днів.

Першим директором семирічної школи № 25 ст. Зимна Вода була Міронова О.К. (1946-1949рр.), далі інженер-капітан Висоцький (1948-1949рр.)

З 1949 року по 1975 рік школу очолював Малявін П.М. З 1961 року школа була перейменована в російську восьмирічну школу с. Водяне у зв’язку з перейменуванням села.

У 1975 році директором школи було призначено Боборикіна І.І., завучем школи стала Блаватна В. Д. В цей час чисельність населення с. Зимна Вода стрімко зростала. Існуюча будівля не могла вмістити всіх учнів (понад 650). Навчання проводилось в три зміни , а у вечірні години працював ще й філіал вечірньої школи. Умови навчання були дуже складними, і тому частину учнів було переведено у звільнене приміщення колишньої пошти по вул. Львівській. Там навчалися чотири класи початкової школи. У 1982 році було здійснено термінову добудову до існуючої школи, яка проводилась господарським методом , і була відкрита у січні 1983 року.

З 1987 року школу очолив Дяк Б.М.

У 1990 році на базі Водянської восьмирічної російської школи з ініціативи батьків було відкрито Водянську середню школу №2, а у 1991 році, у зв’язку із поверненням селу його історичної назви, школу було перейменовано у Зимноводівську середню школу №2

З 1995 року директором школи є Пацула З.І.

Сьогодні школа працює у добудованому приміщенні, а  в 2011 році проведена  реконструкція старого корпусу. У школі навчається 427 учнів.  Із 41 особи вчительського колективу всі мають вищу освіту, 19 педагогічних працівники вищої категорії, п'ятеро працівників мають звання «Старший вчитель», двоє нагороджено знаком «Відмінник освіти України». Учителі Гаркало О.В. та Ворощак І.В. перемагали у районному етапі всеукраїнських конкурсів «Класний керівник року» та «Вчитель року»

У навчальному закладі працюють наступні гуртки: «Чарівний клубок», «Умілі руки», біблійний, вокальний, туристсько-краєзнавчий, патріотичний, а також вокальний ансамбль «Вишиваночка», в яких  займається близько 100 учнівБільше 100 учнів охоплені заняттями у позашкільних гуртках 

Школа цікава багатьма своїми починаннями, зокрема профільним навчанням, яке започатковано у 2004році. Діти у школі навчаються за двома профілями: природничо-математичним і суспільно-гуманітарним. Із 2009 року запроваджено вивчення другої іноземної мови(німецької). Вчителі школи досконало володіють сучасними методами навчання, впроваджують інноваційні технології.

Саме завдяки старанням педагогічного колективу, вихованці школи отримують глибокі і ґрунтовні знання, стають гідними громадянами нашої молодої держави.




Так, прекрасне село міського типу, все тут подобається :)
Не знаю, треба проаналізувати всі "за" і "проти".
Ніколи не думав про це.
Ще не готовий ні до переїзду, ні тим паче до сімейного життя...
А що - в селі Зимна Вода можна придбати ділянку під житло?)))

Результати...
© 2008-2024 Рада села
“Зимна Вода”