Шановні мешканці с. Зимна Вода!
Пустомитівський РЕМ повідомляє, що у зв’язку з ремонтними роботами 4 квітня 2019 р. у с. Зимна Вода буде припинено постачання електроенергії на вул. Вітовського (буд. 2 – 5а), вул. Грушевського (буд. 22 – 38), вул. Калнишевського (буд. 1 – 7), вул. Миру (буд. 1 – 27), вул. Морозенка (буд. 1 – 8), вул. Федьковича (буд.1 – 9). 
У Зимній воді працює лікар-невролог!
Шановні наші мешканці!
У Центрі первинної медико-санітарної допомоги Зимноводівської сільської ради (с. Зимна Вода, вул. Марка Вовчка, № 1) приймає 
лікар-невролог – Юлія Юріївна Кощановська 
Графік прийому:
понеділок, вівторок, середа, четвер з 9.00 до 14 .00.

Запрошуємо на концерт
У неділю, 24 березня, у Народному домі с. Ставчани о 15:00 відбудеться концерт духовного співу «Співайте Богові нашому, співайте» за участі народного хору «Обрій» Народного дому с. Зимна Вода. Запрошуємо всіх охочих. 

Мешканці Зимної Води живуть не тільки минулим і сьогоднішнім днем , але й дивляться у майбутнє нашого села і нашої держави. І  кожному  дуже хочеться, щоб це майбутнє було прекрасним і світлим.
Сьогодні ми повинні дякувати богу, що маємо власну державу ім”я якої -Україна.
Але ми повинні розуміти, що маючи державу українську за формою,  вона ще зовсім не наповнена українським змістом.
На вершинах владного олімпу часто маємо людей не завжди проукраїнських, а часом відкритих українофобів. То чи будуть ці люди, навіть якщо вони є чудовими політиками чи господарниками, будувати  Україну із українським змістом? Мабуть –ні.
Саме тому, ще надто рано заспокоювати себе довгоочікуваною незалежністю, ще рано вимагати від держави, котра не наповнена українським змістом, того життя, про котре мріяло багато поколінь українського народу, за котре поклали голови мільйони кращих синів і дочок України.
 Саме тому, сьогодні не повинно бути ніякого песимізму і байдужості, адже
розчарування – це зняття відповідальності з себе за долю держави і долю прийдешніх поколінь. Якщо ми займемо сторонню позицію, то нашу долю вершитимуть інші.                           

Ми повинні пам»ятати, що Україна починається з кожного з нас, з наших дій, з наших бажань, з роботи кожного на користь свойого села, міста, своєї держави. Не треба будувати Україну високими словами і гучними мітингами. Давайте її будувати конкретною працею, починаючи від свого порога,  від своєї вулиці і т.п.. Давайте не будемо чекати,  коли  хтось прийде і наведе порядок на нашій вулиці чи в нашому селі. Ніхто і нічого за нас не зробить. Тільки спільними зусиллями  ми зможемо зробити  кращим наше село, нашу вулицю і, вцілому, нашу державу.

Звичайно, розуміння того, що треба зробити у кожного мешканця села – своє. І шляхів у день завтрішній також є дуже і дуже багато, адже скільки людей – стільки і думок.    
Але якою буде Зимна Вода вже через 5, 10,15 років, залежить в першу чергу від кожного мешканця. Якщо буде порядок у наших домівках і сім”ях, якщо буде відповідне виховання наших дітей, то буде порядок і на вулиці, і в селі, і в цілому в державі.
Для того, щоб майбутнє нашого села і нашої держави вцілому було прекрасним і світлим, ми маємо іти двома шляхами.
 По-перше, маємо виховувати наших дітей  національно свідомими громадянами, патріотами  нашої держави. Бо людей, котрі не пам”ятають свого кореня, своєї історії, культури, не знають своєї мови, легше будь в чому переконати; легше ними маніпулювати. Такі люди є просто біомасою для виконання чиїхось забаганок, для обслуги. Таким людям нічого не потрібно, крім хліба і видовищ.
Проте, поки нас не зробили такими, ми маємо спільно думати над тим, як виправляти ситуацію.
Мабуть, починати слід із виховання дітей в сім”ї , у школі, на вулиці. І найкращим прикладом для цього є, без сумніву, наша поведінка і більш активна позиція сільської інтелігенції: медиків, учителів, депутатів, представників духовенства.

По-друге, не чекаючи коли хтось за нас наведе порядок у нашому селі, братися за роботу. Ця робота повинна починатися із висунення кандидатів у депутати сільської, районної, обласної рад. Вже минув час, коли треба було мітингувати, а тому слід обирати навіть на сільському рівні тих людей, котрі не лише вміють вказати що в нас робиться не так, як слід, але й знають як вирішити ту чи іншу проблему і, саме основне , хочуть її вирішити. Якщо в раді таких людей буде більшість, то обов”язково буде поступ у розвитку нашого села.
Але, якщо хтось думає, що все у селі мають зробити лише депутати та працівники сільської ради, то він глибоко помиляється. Розбудова села – це справа всіх і кожного.

Для того, щоб вже у найближчі роки мешканці Зимної Води жили у гідних умовах, ще у 2006 році радою 5-го Демократичного скликання на чолі із сільським головою В.Гутником, був розроблений план соціально-економічного та культурного розвитку села. Основні завдання, котрі ставилися цим планом вже втілені та втілюються в життя ( див. розділ Зимна Вода сьогодні).
Одними із них є будівництво каналізації та централізоване водопостачання. Вже багато в цьому напрямку зроблено. І дуже важливо цю роботу продовжити і довести до кінця. Вирішивши проблеми з водопостачанням і водовідведенням, ми суттєво покращимо екологічну ситуацію в селі – очистяться водоносні горизонти, грунти, понизиться рівень грунтових вод. Покращаться соціально-побутові умови мешканців села, значно скоротяться витрати на вивіз каналізаційних стоків і т.п.
Вслід за роботами з водопостачання та водовідведення повинні в селі будуватися дороги з твердим покриттям. Планується сільською радою і влаштування ( там де це можливо) вздовж центральних доріг села пішохідних доріжок та встановлення засобів безпеки руху. Це вкрай необхідно, адже з року в рік транспортний потік по селу зростає.
На основі  розробленого генерального плану громадського центру села, на земельній ділянці між церквою св. Петра і Павла і Зимноводівською ЗОСШ № 1,  у 2008 році  розпочато будівництво сучасного  дитячого садка на 150 місць. Криза 2009 року призупинила це будівництво, проте сільською радою робиться все для того, щоб цей садок якнайшвидше побудувати.
Будівництво нового дитячого садка.

В наступні роки поряд із дитячим садком має вирости спортивно – оздоровчий центр з басейном, тенісними кортами та спортивними площадками,   будинок культури з танцювальним та концертним залами, торгово-побутовий центр із магазинами продовольчих та промислових товарів, рестораном,  хімчисткою,  аптекою, відділенням банку  та група багатоповерхових будинків. Все це будівництво планується здійснити на конкурсних засадах, за рахунок залучення приватного капіталу.
Доброю справою, котра вже розпочата є реконструкція старого приміщення ЗОСШ № 2. Вже в 2011 році районним відділом освіти при сприянні сільської ради даний проект повинен бути зреалізованим.
У майбутньому, у зв”язку із зростанням кількості учнівської молоді в селі планується добудувати до існуючого корпусу  ЗОСШ № 2 спортивний зал, де-кілька класів, внутрішні туалети,  перекрити школу.
По ЗОСШ № 1 в найближчі роки слід замінити всі вікна, зробити шатровий дах та провести утеплення школи та реконструкцію системи опалення.
Поскільки Зимна Вода має дуже велику щільність забудови та обмежену територію, дуже відповідально слід поставитися в майбутні роки до тих  рекреаційних зон, котрими сьогодні є Хінський ліс та „Радіостанція”.
Це – два невеликих острівки природи, де можна відпочити та подихати свіжим повітрям. Ні в якому випадку  на можна погоджуватися з тими, хто хоче їх забудувати.
Інша справа- привести і ліс і територію радіостанції до відповідного стану: очистити від побутових відходів, що викидаються туди окремими мешканцями села, перетворити їх дійсно на відпочинкові зони.
Певні кроки для цього вже зроблено. Так, у 2008 році розпочато у Хінському  лісі будівництво нового стадіону . Вже засіяно газон, розпочато будівництво роздягалок для футболістів. Найближчим часом мешканці нашого села будуть мати змогу там  і відпочивати і займатися спортом.

Через де-кілька років планується розпочати роботи по створенні відпочинкової зони на радіостанції. В першу чергу, буде прокладено дорогу від вул. Суховільської до вул. Сковороди.  Це дасть змогу зробити вкрай необхідну для мешканців вул. Січових Стрільців та прилеглих вулиць транспортну розв”язку  та прокласти  новий автобусний маршрут.
Від нової дороги в бік вул. Сірка планується розмістити дерев”яну церкву, літній кінотеатр з танцювальною площадкою  та стадіон із спортивними спорудами.
Від нової дороги в сторону „Хін”, мабуть, повинні бути розміщені дитячі площадки, дитяче кафе, піщохідні доріжки, альтанки для відпочинку і т.п.
 Втім, цей проект на сьогоднішній день існує лише в головах керівників села та депутатів. Як тільки будуть завешені попередні проекти,  громада села спільно із місцевою владою повинні напрацювати відповідний проект і вже потім втілити його в життя.

Хочеться також зробити гарні сквери для відпочинку біля символічної могили „Борцям за волю України”, біля церкви Св.Івана Богослова, біля церкви Св.Ап. Петра і Павла. Для реалізації такого плану потрібно зовсім небагато : бажання або прихожан чи церковних комітетів обох церков, або бажання керівництва наших шкіл, або ініціатива будь-кого з мешканців чи підприємців нашого села. А підтримка з боку влади – гарантована.
Вже у 2008 році рішенням сільської ради визначено ряд місць де будуть встановлені дитячі площадки. І три таких площадки вже є. Але цього надто мало , адже в селі маємо біля 730 дітей дошкільного віку. Враховуючи обмежені фінансові можливості місцевої ради, хочеться щоб до цієї справи долучилися і мешканці і підприємці нашого села.

Немає майбутнього у Зимної Води, якщо тут не буде розвиватися бізнес. Адже, тільки тоді можливий розвиток села, коли за рахунок податків від підприємницької діяльності, буде наповнюватися сільський бюджет. Певні кроки для розвитку підприємнитва були зроблені ще починаючи з 2005 року. Так, депутатським корпусом 4-го демократичного скликання на чолі з сільським головою В.Возняком було передано 4 га землі під будівництво „Епіцентру”. Сьогодні там працює біля сотні наших мешканців.
Біля 8-ми га землі за кільцевою дорогою зі згоди  депутатського корпусу 5-го демократичного скликання також передано в оренду для ведення підприємницької діяльності. Сьогодні там виросли два автосалони, котрі дали роботу багатьом нашим мешканцям. Завтра  постане ще два автосалони, готельний комплекс, великий мебельний торговий центр, інші споруди придорожнього сервісу. Все це – робота для мешканців нашого села та грошові надходження до місцевого бюджету.

 Ще один крок, котрий було зроблено місцевою радою у 2009 р. в напрямку розвитку підприємництва на території села – це продано приміщення колишнього санаторію. Сьогодні там планується побудувати приватний дитячий садок.
Незадіяною є територія господарського двору, що використовується сільськогосподарським підприємством „Нива-М” склодзеркального заводу. Ця територія є перспективною для будівництва на ній складських приміщень, закладів торгівлі, побутового обслуговування населення, автосервісів і т. п.

Проте, все передбачити і все спланувати дуже важко, адже життя постійно вносить свої корективи.
Сьогодні перспективи розвитку села виглядають так, як викладено вище. Завтра буде  інша влада, будуть інші потреби та інші погляди. Можливо, прочитавши цю книгу, своє бачення і свої пропозиції висловлять мешканці нашого села та наші підприємці. Можливо їхнє бачення перспектив буде більш реальним  та більш необхідним для нашої громади і буде враховано владою села при формуванні планів розвитку Зимної Води.

    Віримо: минуть тяжкі часи і Україна, а разом з нею наше село, відродяться для нового щастя, нового добробуту  і нової слави. Бо Ми того варті!

Так, прекрасне село міського типу, все тут подобається :)
Не знаю, треба проаналізувати всі "за" і "проти".
Ніколи не думав про це.
Ще не готовий ні до переїзду, ні тим паче до сімейного життя...
А що - в селі Зимна Вода можна придбати ділянку під житло?)))

Результати...
© 2008-2023 Рада села
“Зимна Вода”