Шановні мешканці с. Зимна Вода!
Пустомитівський РЕМ повідомляє, що у зв’язку з ремонтними роботами 4 квітня 2019 р. у с. Зимна Вода буде припинено постачання електроенергії на вул. Вітовського (буд. 2 – 5а), вул. Грушевського (буд. 22 – 38), вул. Калнишевського (буд. 1 – 7), вул. Миру (буд. 1 – 27), вул. Морозенка (буд. 1 – 8), вул. Федьковича (буд.1 – 9). 
У Зимній воді працює лікар-невролог!
Шановні наші мешканці!
У Центрі первинної медико-санітарної допомоги Зимноводівської сільської ради (с. Зимна Вода, вул. Марка Вовчка, № 1) приймає 
лікар-невролог – Юлія Юріївна Кощановська 
Графік прийому:
понеділок, вівторок, середа, четвер з 9.00 до 14 .00.

Запрошуємо на концерт
У неділю, 24 березня, у Народному домі с. Ставчани о 15:00 відбудеться концерт духовного співу «Співайте Богові нашому, співайте» за участі народного хору «Обрій» Народного дому с. Зимна Вода. Запрошуємо всіх охочих. 

На Пустомитівщині протягом  січня-травня  2014 року видано  понад 1250 реєстраційних номерів
В ДПІ у Пустомитівському районі Головного управління Міндоходів у Львівській області протягом січня-травня поточного року видано 1252 реєстраційних номерів облікової картки платника податків жителям району.
Отримати реєстраційний номер облікової картки платника податку можна в Центрі обслуговування платників, а також за місцем отримання  доходів.
За бажанням громадяни можуть відмовитися від реєстраційного номера. Тоді у паспорті платників роблять відповідну відмітку, після чого вони мають право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта. Облік таких фізичних осіб – платників ведеться в окремому реєстрі Державного реєстру, а саме за прізвищем, ім’ям, по батькові та серією і номером паспорта.
Шановні жителі Пустомитівщини! Нагадуємо, що у разі зміни облікових даних, які вносяться до Державного реєстру фізичних осіб (паспортних даних або місця проживання), необхідно протягом місяця повідомити про це територіальний орган Міндоходів для внесення відповідних змін. Звертайтеся у ЦОП за адресою: м.Пустомити, вул. Радоцинська, 1 зал №3 «Видача довідок та дозвільних документів».

Платники  Пустомитівського району якісно та вчасно отримують адміністративні та консультаційні послуги
Протягом січня-травня 2014 року фахівці ДПІ у Пустомитівському районі в Центрі обслуговування платників надали 2939 адміністративних послуг, у тому числі значна кількість з них це: видача карток платників податків, видача довідок, дозвільних документів та інших послуг. Крім цього, для громадян та платників надаються такі послуги, як прийом податкової звітності та вхідної кореспонденції, надання консультацій тощо, з початку року їх надано 14687.
У Центрі обслуговування платників оформлено інформаційні та тематичні стенди із необхідною інформацією. Ознайомитись з останніми змінами податкового законодавства можна з екрану монітору, що розміщений у ЦОП. Для зручності платників забезпечено доступ до мережі Інтернет, обладнані місця для заповнення звітності та очікування. Для вивчення громадської думки про роботу ЦОП встановлено скриньки для заяв та пропозицій.

Якщо фізична особа — підприємець не отримала доходу, чи зобов'язана вона сплачувати за себе єдиний внесок?
Відповідно до п. 4 частини першої ст. 4 Закону про ЄСВ фізичних осіб — підприємців, у тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування, визначено платниками єдиного внеску. Для фізичних осіб — підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, єдиний внесок нараховується у розмірі 34,7% на суми, що визначаються такими платниками самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.
Таким чином, фізичні особи — підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, сплачують єдиний внесок за періоди, в яких вони були платниками єдиного податку, незалежно від того, чи отримували вони дохід у цей період.
Згідно з п. 2 частини першої ст. 7 та частини одинадцятої ст. 8 Закону про ЄСВ для фізичних осіб — підприємців (крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування) єдиний внесок установлюється у розмірі 34,7% суми доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, в якому отримано дохід (прибуток).
Враховуючи зазначене, єдиний внесок у сумі не менше мінімального страхового внеску сплачується підприємцями, які перебувають на загальній системі оподаткування, за підсумками року лише за ті місяці, в яких вони мали дохід (прибуток).

Чи потрібно подавати звіт за себе фізичній особі — підприємцю, якщо вона не отримувала доходу (її діяльність призупинено)?
Пунктом 4 частини другої ст. 6 Закону про ЄСВ встановлено, що платник єдиного внеску зобов'язаний подавати звітність до територіального органу пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими цим фондом за погодженням з відповідними фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування та центральним органом виконавчої влади у галузі статистики.
Згідно з п. 3.2 розділу III Порядку №22-2 фізичні особи — підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, самі за себе формують та подають до органів пенсійного фонду звіт один раз на рік до 1 квітня року, наступного за звітним роком. Винятків щодо подання звітності для фізичних осіб — підприємців у разі, якщо вони не отримували доходу (діяльність призупинено), Законом про ЄСВ та зазначеним Порядком не передбачено.
Якщо останній день сплати єдиного внеску припадає на вихідний або святковий день, то коли слід сплачувати єдиний внесок — напередодні 20 (28) числа поточного місяця чи наступний за вихідним або святковим робочий день буде останнім днем строку сплати єдиного внеску?
Відповідно до частини восьмої ст. 9 Закону про ЄСВ платники єдиного внеску — роботодавці зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 28 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом для роботодавців є календарний місяць.
Згідно з п. 2.15 Порядку №22-2 у разі якщо останній день строку подання звіту припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, то останнім днем подання звіту вважається перший після нього робочий день.
Отже, якщо останній день строку сплати єдиного внеску припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку сплати вважається наступний за вихідним або святковим робочий день.
Зобов'язана фізособа -підприємець на загальній системі сплачувати за себе мінімальний ЄСВ, якщо у звітному періоді не було доходів?
Для того, щоб відповісти максимально повно на дане питання, розглянемо кілька ситуацій.
При цьому ми виходимо з норми пп. 2 п. 1 ст. 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. №2464, в якому зазначено, що для платників фізичних осіб - підприємців (крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування) єдиний соціальний внесок нараховується на суму доходу (прибутку), отриманого від діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. Cумма єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).
1. Підприємець у попередньому році був на загальній системі оподаткування і отримав дохід (прибуток) за результатами минулого року.
Згідно п. 4.5.2 Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 27.09.2010 р. №21-5, фізичні особи - підприємці, незалежно від одержуваного в поточному році доходу (прибутку), сплачують єдиний соціальний внесок (далі - ЄСВ) до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада у вигляді авансових платежів у розмірі 25% від річної суми єдиного внеску, нарахованого на суму, визначену податковими органами для сплати авансових сум податку на доходи фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності.
Такі авансові платежі з ЄСВ встановлюються підприємцем самостійно. Вони розраховуються від суми чистого доходу (п. 177,2 ПКУ), визначеного у податковій декларації з ПДФО за минулий рік (п. 177.5 ПКУ), і не можуть бути менше ніж 25% від розрахованої річної суми єдиного внеску, нарахованого на таку суму доходу (п. 3.3 та пп. 4.5.2 Інструкції №21-5).
 Після закінчення року (до 1 квітня наступного року) платник подає до Пенсійного фонду відповідний звіт (Додаток 5 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 08.10.2010 р. №22-2), в якому проводиться остаточний розрахунок ЄСВ за рік.
Суми єдиного внеску, сплачені у вигляді авансових платежів, ураховуються при цьому остаточному розрахунку і підприємець або доплачує ЄСВ, або пенсійний фонд повертає йому переплату або, що більш імовірно, зараховує її в рахунок майбутніх платежів.
З вищевикладеного можна зробити висновок: якщо підприємець у попередньому році мав оподатковуваний дохід (прибуток), то він сплачує авансові внески з ЄСВ незалежно від того, чи є в поточному році доходи або діяльність взагалі не ведеться. Перерахунок буде проведений по кінцю поточного року відповідним звітом.
2. Підприємець у попередньому році був на загальній системі оподаткування і не отримав дохід (прибуток) або отримав збиток за результатами минулого року.
Відповідно до п. 177.2 ПКУ об'єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов'язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи - підприємця.
Якщо підприємець за результатами минулого року отримав збиток (тобто Негативний дохід) або дохід, рівний нулю, то такий дохід не може розглядатися для цілей оподаткування. Отже, авансові внески з ЄСВ підприємець не сплачує.
3. Підприємець у попередньому році був на спрощеній системі оподаткування і перейшов на загальну або був зареєстрований протягом поточного року.
Відповідно до пп. 177.5.2 ПКУ такі підприємці подають податкову декларацію з результатами звітного кварталу, в якому розпочата діяльність або здійснено перехід на загальну систему оподаткування, де відображають самостійно розраховані авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб в залежності від отриманого доходу в звітному кварталі. У декларації відображаються самостійно розраховані авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб на наступні квартали звітного року. При цьому розмір щоквартального авансового платежу у звітному році повинен бути не менше суми податку на доходи фізичних осіб за підсумками звітного кварталу.
Відповідно, і авансові внески з ЄСВ розраховуватимуться від суми чистого доходу (з якого будуть сплачені авансові внески з ПДФО), відображеного в цій декларації. Сплачуватися такі авансові внески повинні у строки, визначені пп. 4.5.2 Інструкції №21-5.
Отже, якщо діяльність не здійснювалася або за підсумками такого першого кварталу був отриманий «нульовий» дохід або збиток, то підприємець не сплачує авансові внески з ЄСВ, навіть у розмірі мінімального страхового внеску.

Зустріч податківців з майбутніми платниками
Представники ДПІ у Пустомитівському районі ГУ Міндоходів у Львівській області   провели відкритий урок спецкурсу «Основи податкових знань» дев’ятикласникам Пустомитівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1. Учнів  ознайомили з розділами підручника та поспілкувалися зі старшокласниками про місце і роль податків в житті суспільства.
З  курсом «Основи податкових знань» майбутніх платників ознайомила головний державний інспектор інформаційно-комунікаційного підрозділу ДПІ у Пустомитівському районі  ГУ Міндоходів у Львівській області  Галина Пальчинська.
Розповідаючи про посібник «Основи податкових знань», Галина Михайлівна звернула увагу учнів на тому, що  даний спецкурс дасть їм змогу ознайомитися з процесом виникнення і справляння податків, набути теоретичні знання у розв’язанні економічних задач,  сформувати навички поведінки у ринкових відносинах. Основною метою курсу податкових знань є формування в учнів основ податкової грамотності та розуміння ними необхідності сплати податків для суспільства в цілому.
«Цей курс допоможе дітям обрати активну позицію свідомого громадянина – платника податків, котрий дбає про економічне процвітання своєї держави. Підручник також стане у нагоді не лише під час засвоєння навчального матеріалу, а й допоможе з вибором професії у майбутньому», – зазначила Галина Пальчинська.
Школярі задавали питання, які їх цікавили, адже мали змогу ознайомитись з функціями та важливістю податків у суспільстві, оскільки у школах з початку навчального року старшокласникам викладають основи податкових знань.
Так, прекрасне село міського типу, все тут подобається :)
Не знаю, треба проаналізувати всі "за" і "проти".
Ніколи не думав про це.
Ще не готовий ні до переїзду, ні тим паче до сімейного життя...
А що - в селі Зимна Вода можна придбати ділянку під житло?)))

Результати...
© 2008-2022 Рада села
“Зимна Вода”